डा. बाबुराम भट्राईको नेतृत्वमा कोरोना भाइरस महाव्याधी विरुद्ध सार्वजनिक पहल नेपाल गठन

समाजका सबै क्षेत्रका व्यक्तिहरूलाई प्रतिनिधित्व गराइएको समितिले कोरोना महाव्याधीका कारण सिर्जित बहुआयामिक संकटलाई व्यवस्थित गर्न राज्यले चालिरहेको कदममा रचनात्मक सहयोग गर्ने जनाइएको छ । त्यस्तै, आम जनता र राज्यका निकायबीच सहजीकरणको भूमिका निर्वाह गर्ने उल्लेख गरिएको छ ।

कदर समाचार
२२ चैत, काठमाण्डौं । कोरोना भाइरसको संक्रमण विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको र नेपालमा समेत बढेको सन्दर्भमा पूर्वप्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईको संयोजकत्वमा कोरोना महाव्याधी विरुद्ध सार्वजनिक पहल, नेपाल ’कोमविसाप’ गठन गरिएको छ ।
समाजका सबै क्षेत्रका व्यक्तिहरूलाई प्रतिनिधित्व गराइएको समितिले कोरोना महाव्याधीका कारण सिर्जित बहुआयामिक संकटलाई व्यवस्थित गर्न राज्यले चालिरहेको कदममा रचनात्मक सहयोग गर्ने जनाइएको छ । त्यस्तै, आम जनता र राज्यका निकायबीच सहजीकरणको भूमिका निर्वाह गर्ने उल्लेख गरिएको छ ।
को–को छ समितिमा
केन्द्रीय संयोजन समिति १७ जना रहेका छन् । जसको संयोजन पूर्वप्रधानमन्त्री तथा सांसद डा. बाबुराम भट्टराई रहेका छन् । त्यस्तै सांसद प्रदीप गिरि, राष्ट्रिय योजना आयोगका पूर्वउपाध्यक्ष डा.स्वर्णिम वाग्ले, अर्थशास्त्री डा. कल्याणराज शर्मा, व्यवसायी कृष्ण आचार्य रहेका छन् ।
त्यस्तै, पूर्वसचिव जनकराज जोशी, प्रविधि विज्ञ डा. दोभान राई, सामाजिक अभियान्ता प्रदीप परियार, ब्रबिम कुमार, अधिकारकर्मी लुना रञ्जित, चिकित्सक डा. लोचन कार्की, सुरेन्द्र यादव रहेका छन् । त्यस्तै, जनस्वास्थ्य विज्ञ डा. ल्हामो शेर्पा, शहरी शासन विज्ञ डा. सबिन निंगलेखु, सुरक्षा विज्ञ, सुरेन्द्र शाह र सञ्चार क्षेत्रबाट विश्वदीप पाण्डे सदस्य रहेका छन् ।